René Rast Spielbergben is duplázott

A címvédő bajnok a nürburgringi fordulóhoz hasonlóan ismét mindkét versenyt megnyerte a hétvégén: növeli a bravúr értékét, hogy ezúttal nem pole pozícióból, hanem a szombati versenyen a 9., ma pedig a 7. helyről tette mindezt. A Mercedes-AMG-nél szintén nagy az öröm, hiszen egy futammal a szezon vége előtt már bebiztosították konstruktőri bajnoki címüket, miközben az Audi 100. futamgyőzelmét aratta.

#51 Nico Müller – Audi RS5 DTM; #33 René Rast – Audi RS5 DTM

A sorozat Spielbergben is hozta az izgalmakat. René Rast zsinórban szerzett 4 győzelmével olyan nevekhez zárkózott fel, mint Klaus Ludwig, Nicola Larini, Alessandro Nannini; de a DTM 2000 óta íródó újkori történelmében ez még senkinek sem sikerült. “Ismét egy hihetetlen hétvége. Hálás vagyok a csapatnak a kiváló autóért és a nagyszerű csapatmunkáért.” – mondta el boldogan Rast. A második helyen a szintén Audis Nico Müller végzett, a dobogó legalsó fokára pedig Gary Paffett állhatott fel. A brit pilóta 4 pontos lemaradással, a tabella 2 helyén várja a hockenheimi szezonon finálét Paul Di Resta mögött, aki Stájerországban a 4. helyen ért célba. René Rast mai győzelmével 30 pontra zárkózott fel összetettben, a bajnokavatás az évzáró fordulóra maradt.

“Négy versennyel ezelőtt még 100 pontos lemaradásban voltam, a hátrányom jelenleg csak 30 egység. Nagyon boldog vagyok, igazán folytatódhatnának így a dolgok. Négy győzelem zsinórban olyan dolog, amit még sosem éltem át korábban egyik verseny sorozatban sem. A DTM-ben, ahol igazán keményen kell küzdeni, ez még különlegesebb.” – mondta el a csúcsformában lévő címvédő, majd zárta gondolatait: “Hockenheimben azért fogok küzdeni, hogy ismét bajnok legyek.”

A második verseny rajtja

Természetesen ugyanezzel a céllal érkezik Baden-Württembergbe Di Resta és Paffett is. “Csupán 4 pont a különbség Paul és köztem, örülök, hogy Hockenheimben csatázhatunk a bajnoki címért. Jobb eredményre számítottam a pole-ból indulva és listavezetőként szerettem volna a szezonzáróra érkezni, de ez sajnos nem sikerült. Ugyanakkor természetesen a maximumot fogom nyújtani.” – mondta el a verseny után Paffett.

#3 Paul Di Resta – Mercedes-AMG C 63 DTM; #2 Gary Paffett – Mercedes-AMG C 63 DTM

A BMW számára kissé csalódás a hétvége: jubilált a bajor márka, 300. versenyüket futották a DTM-ben, legjobb helyezésük azonban szombaton egy 7. (Marco Wittmann), ma pedig csupán egy 5. (Joel Eriksson) hely.

A müncheni gyártóval ellentétben a stuttgarti Mercedes-AMG elégedetten távozhat Ausztriából, a márka 865 összegyűjtött pontjával behozhatatlan előnyre tett szert a gyártók pontversenyében, így megszerezte az idei konstruktőri bajnoki címet!

Az ötszörös rally világbajnok Sébastien Ogier volt a 3. szabadkártyás versenyző a DTM idei szezonjában, Mattias Ekström hockenheimi és Alessandro Zanardi misanoi vendégszereplése után. Ogier a tegnapi versenyen a 12., ma pedig a 16. helyen ért célba. “Nagyszerű élmény volt számomra, ez teljesen más, mint a rally. Ma valójában két versenyt futottam: a futam első felében nem láttam ki rendesen az autóból a szélvédőre került olaj miatt, de a második felében már Rocky mögött autóztam és lépést tudtam tartani vele. Nem előztem meg, de jó móka volt.” – összegzett a francia bajnok.

#17 Sébastien Ogier – Mercedes-AMG C 63 DTM

Három hét szünet következik, mielőtt az idei szezonban még egyszer, utoljára összecsapnak a pilóták a Hockenheimringen, október 12-14. között. Izgalmas versenyre számíthatunk: a tabella élén álló három pilóta közül (Paul Di Resta 229 ponttal, Gary Paffett 225 ponttal és a sorozatban négyszer diadalmaskodó René Rast 199 ponttal) bármelyikük bajnok lehet.

(Fotók: DTM media)